Aktualności

NADANIE ODZNACZEŃ W KONSULACIE POLSKIM W KOLONII

W dniu 21 lutego 2018r w Konsulacie polskim w Kolonii (Niemcy) odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych nadanych naszym Koleżankom i Kolegom.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał Ś.P. Andrzejowi Proba i jego żonie Renacie Proba Krzyż Wolności i Solidarności. Krzyż Wolności i Solidarności nadany został również dla Tadeusza Pabińskiego i jego żony Anny Pabińskiej.

Dodatkowo Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał również dla Renty Proba i Anny Pabińskiej Złote Krzyże Zasługi.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  odznaczenia wręczyli Konsulowie Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii Jan Sobczak i Andrzej Dudziński.

Po nadaniu odznaczeń odbyło się okolicznościowe spotkanie podczas którego wspominano dawne czasy związane z działalnością naszych Koleżanek i Kolegów w czasie walki o demokratyczne przemiany w Polsce w latach 80. W czasie uroczystości uczczono również pamięć naszego Kolegi Ś.P. Andrzeja Proby.fotka 2 ambasada odznaczeniafotka 1 ambasada odznaczenia

Zostaw komentarz