Aktualności

Krzyż Oficerski

W dniu 10 marca 2015 r. Ireneusz Sierański Przewodniczący Ogólnokrajowego Komitetu Założycielskiego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy MO z 1981roku, otrzymuje z rąk Konsula Generalnego RP w Toronto Pana Grzegorza Morawskiego, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

IMG_20150310_112326~2

 

image (1)

 

 

image (4)

 

Treść przemówienia Ireneusza Sierańskiego do uczestników spotkania.

 

Szanowny  Panie  Konsulu,  Drodzy  Przyjaciele, Szanowni Państwo

W tym uroczystym dla mnie dniu, z tej okazji  chciałbym  powiedzieć kilka słów.

Odznaczenie, które dzisiaj otrzymałem jest dla mnie potwierdzeniem, że moja i kolegów działalność miała sens i przyczyniła się w pewnym stopniu do zmiany systemu władzy w naszym  kraju.

I chociaż tamte dni nie były radosne, przysporzyły nam przecież wiele goryczy i cierpienia, wiele bólu i upokorzeń, to mimo to chętnie je wspominamy.

Myślami wracam do miejsc, w których to wszystko się zaczęło. Do osób, z którymi tak wiele nas wtedy łączyło. Do tych wielkich nadziei na lepsze jutro, które niestety nie spełniły się tak,  jak tego pragnęliśmy. Ale takie jest życie, nie zawsze wszystkie marzenia się spełniają.

Ja jednak gorąco wierzę w mądrość  Polaków. Wierzę, że umilkną wszelkie spory, znikną podziały, powróci ta prawdziwa solidarność dla dobra naszej ukochanej Ojczyzny.

W tym miejscu chcę serdecznie podziękować Panu Konsulowi Generalnemu, który w zastępstwie Prezydenta Rzeczpospolitej Polski odznaczył mnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Dziękuję Zarządowi Stowarzyszenia Byłych Funkcjonariuszy MO Represjonowanych  Za Działalność Związkową i Polityczną “Godność”, za to, że wystąpili do IPN-u z wnioskiem o nadanie mi tego odznaczenia.

Dziękuję IPN-owi za potwierdzenie zgodnie z dokumentami prawdziwości uzasadnienia wniosku.

Dziękuję Kapitule Orderu za uznanie, że swoją działalnością zasłużyłem na tak wysokie odznaczenie.

Najwięcej jednak zawdzięczam i za to bardzo dziękuję mojej żonie Renacie, która swoją wyrozumiałością, cierpliwością i pomocą wspierała mnie przez cały czas mojej działalności.

Dziękuję także swoim synom, którzy wspierali ją w tamtych czasach.

Dziękuję Panu Panie Konsulu Generalny i Pana współpracownikom za zorganizowanie tej uroczystości.  Dziękuję.

Zostaw komentarz