Aktualności

PUŁKOWNIK WŁADYSŁAW ELIASZ NIE  ŻYJE !!!

PUŁKOWNIK    WŁADYSŁAW     ELIASZ      NIE  ŻYJE !!!

Z wielkim żalem zawiadamiam, że w dniu 22 stycznia 2023r zmarł   nasz zasłużony  Kolega i Przyjaciel Ś.P.  Władysław  Eliasz.

Jego śmierć jest  ciosem dla nas wszystkich i nieodżałowaną stratą. Łączymy się wszyscy z bólem jakim ta niespodziewana śmierć dotknęła jego najbliższą rodzinę i wszystkich  przyjaciół.

Pogrzeb Ś.P. Władysława  Eliasza odbędzie się na Cmentarzu Parafialnym w Krzepicach. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą dnia 28 stycznia 2023r. (sobota) o godz. 12.00 w kościele pod wezwaniem Świętego Jakuba Apostoła w Krzepicach, po czym zwłoki odprowadzone zostaną na  cmentarz parafialny w Krzepicach.

Ś.P.  Władysław  Eliasz     –  życiorys

Władysław  Eliasz  s. Józefa i Anny z d. Markowska, ur. 15 sierpnia 1935 r. w Zwierzyńcu gmina Opatów, pow. Kłobuck, woj. śląskie. Po ukończeniu szkoły podstawowej w Zwierzyńcu i  Technikum Hutniczego w Częstochowie pracował w Hucie Florian w Świętochłowicach.

Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej  w dniu 28 listopada 1958 roku wstąpił do Milicji Obywatelskiej. Pracował na stanowisku posterunkowego w  Strzybnicy pow. Tarnowskie Góry. Po ukończeniu  Szkoły Oficerskiej w Szczytnie w 1963 r. rozpoczął pracę w Komendzie Powiatowej Milicji Obywatelskiej w Tarnowskich Górach. W 1965 roku został zastępcą kierownika Komisariatu Kolejowego w Tarnowskich Górach. W 1967 roku został zastępcą kierownika komisariatu w Piekarach Śląskich, po czym był kierownikiem komisariatu w Radzionkowie. W 1973 roku został mianowany na stanowisko komendanta Komendy Dzielnicowej Katowice Bogucice, a w 1976 roku został komendantem Komendy Powiatowej w Dąbrowie Górniczej.

W 1981 roku zaangażował się w tworzący się ruch reformatorski w milicji i jako komendant komendy powiatowej stanął po stronie milicjantów chcących reformować komunistyczną milicję. Z tego powodu w dniu 22 czerwca 1981 roku został zwolniony w trybie natychmiastowym ze służby i do przemian politycznych w Polsce (1989 roku) podlegał represjom ze strony komunistycznych władz.

W dniu 20.02.1990 roku został przywrócony do służby w Policji i pełnił funkcje zastępcy Komendanta Powiatowego w Sosnowcu, a następnie został komendantem Komendy Powiatowej w Będzinie, gdzie pracował do 31.12.1990 r. W dniu tym przeszedł na zasłużoną emeryturę. W okresie służby był odznaczany całym szeregiem odznaczeń Państwowych i resortowych.

Władysław Eliasz był bardzo aktywnym działaczem Stowarzyszenia Funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej i ich Rodzin „GODNOŚĆ” i  Przewodniczącym Komisji Historycznej.

Straciliśmy wielkiego cieszącego się szacunkiem człowieka, przyjaciela i kolegę, cenionego przez wszystkich otaczających go ludzi, których w smutku pozostawił. 

Cześć Twojej Pamięci Władysławie.

Julian Sekuła

Zostaw komentarz